Europejski Dzień Języków

Jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W piątek 25 września nasi uczniowie brali w nim udział na różne sposoby: dzieci z klas młodszych przygotowały ilustracje, na których zwierzęta wydają dźwięki w różnych językach europejskich. Dziękujemy za prace, wszystkie były pomysłowe i zabawne.

Tego dnia chętni uczniowie klas starszych założyli ubrania z napisami w różnych językach (dominował język angielski). Ci, którzy potrafili przeczytać napis i przetłumaczyć go, otrzymali ocenę z języka angielskiego. Cieszy nas duże zainteresowanie uczniów.

Na parterze każdy mógł obejrzeć wystawę idiomów z różnych krajów. Każdy idiom został wyjaśniony w języku angielskim i towarzyszyła mu ciekawa ilustracja.

Więcej ciekawostek oraz gier językowych można znaleźć pod adresem:
https://edl.ecml.at/Fun/tabid/3174/language/pl-PL/Default.aspx

Życzymy udanej zabawy!