IX Rajd Czterech Kultur

Po dłuższej przerwie znów mogliśmy wspólnie wyruszyć na piesze wędrówki. 18 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Czterech Kultur szlakiem powstania Łodzi przemysłowej.

Około 200 lat temu na tereny Królestwa Polskiego do osad fabrycznych zaczęli przybywać osadnicy szukając swojej „Ziemi Obiecanej”. Przyjeżdżali ze Śląska, Czech, Krajów Niemieckich. Z małej Łodzi powstało wielkie miasto przemysłowe. Rok 2021 przypomina te wydarzenia związane z powstawaniem Łodzi przemysłowej. Trasa rajdu poprowadziła poprzez miejsca związane z łódzkimi fabrykantami. W wyznaczonych punktach na uczestników rajdu czekali przewodnicy PTTK, a po drodze wykonywaliśmy wiele zadań i rozwiązywaliśmy zagadki. Usłyszeliśmy historie o słynnych fabrykantach, willach, pałacach i robotnikach. Po 11 kilometrach zakończyliśmy trasę wędrówki, bogatsi o wiedzę o Łodzi przemysłowej.

Mamy nadzieję, że spotkamy się na trasie kolejnego rajdu w następnym miesiącu.