W tym roku po raz 20 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, którego celem jest propagowanie i poszanowanie różnorodności kulturowej Europy oraz zachęcanie do uczenia się języków obcych przez całe życie.

W naszej szkole uczniowie klas I – III przygotowali z tej okazji plakaty ze słownictwem dotyczącym rodziny w różnych europejskich językach. Natomiast w klasach IV – VIII pod hasłem: „Jesteśmy wielką europejską rodziną” uczniowie z pomocą rodziców i wychowawców zorganizowali w swoich pracowniach wystawy tematyczne o wybranym kraju europejskim.

Podczas lekcji językowych uczniowie poznawali wiadomości i ciekawostki dotyczące różnych języków, a jako podsumowanie odbył się quiz wiedzy językowej, w którym klasy reprezentowały 2-osobowe zespoły. Wyniki okazały się bardzo dobre, co świadczy o tym, że młode pokolenia rozumieją potrzebę uczenia się języków i widzą, jakie to jest ważne w dzisiejszym świecie.