Projekt „EkoRok ze Źródłami w Naturze”

Klasa II b bierze udział w projekcie „EkoRok ze Źródłami w Naturze”, w ramach którego dzieci wezmą udział w ośmiu pięciogodzinnych warsztatach przyrodniczych w terenie.

Edukatorka z ODE „Źródła” będzie spotykać się z klasą raz w miesiącu w parku. Razem będziemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, zachwycać się jej bogactwem, odkrywać naturę wszystkimi zmysłami, poznawać mechanizmy funkcjonowania przyrody, tworzyć sztukę z naturalnych surowców, uczyć się liczyć i korzystać z języka polskiego w praktyce, poznawać podstawy orientacji w terenie i surwiwalu, uczyć się samodzielności i współpracy, a przede wszystkim bawić się i odpoczywać od ławek i ekranów.

Pierwsze listopadowe zajęcia już za nami. Było wspaniale. Dzieci poznały ciekawe zabawy terenowe, zdobyły nowe umiejętności i poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą. Bardzo podobały się zabawy „Zwierzęta i zasoby” oraz „Podążaj za dźwiękiem”. Mnóstwo radości dzieci miały ze zwykłego obrzucania się liśćmi. Najciekawsze jednak było budowanie szałasu liścianki.

Z niecierpliwością czekamy na grudniowe warsztaty.