Międzynarodowy Projekt Emocja w klasie 1b

Klasa I b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Emocja. W pierwszym module pt. Kreatywność dzieci dowiedziały się co to jest kreatywność i poprzez wykonanie wielu różnych działań (np. łączenie kropek według własnego pomysłu, ozdabianie kropki) zrozumiały, że mają jej wielkie zasoby.

W drugim już module pt. Kraina Wyobraźni, rozwijaliśmy właśnie wyobraźnię. Uczniowie słuchali opowiadania „Żółty balonik”, oglądali bajkę „Czarownica na miotle”, w której bohaterów uratowała wyobraźnia, malowali swój balonik marzeń, bawili się w „Czarodziejski balonik”, który przekazywany sobie nawzajem zmieniał swoje właściwości – raz był ciężki, raz kłujący, a następnie pięknie pachnący.

Następnie otwieraliśmy Pudełko Wyobraźni, którego zawartość najpierw dzieci próbowały odgadnąć, używając właśnie wyobraźni. A na koniec modułu wykonaliśmy w grupach Magiczne Drzewka, które ozdobiliśmy swoimi największymi marzeniami narysowanymi na drugiej stronie śnieżynek i pierniczków. W ten sposób rozwijaliśmy swoją fantazję i uczyliśmy się kreatywnie pracować w grupach.