Dzień Liczby Pi

Dnia 14 marca w naszej szkole odbył się „dzień Liczby Pi”. Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie, podczas którego obejrzeli krótki film o liczbie π, a następnie trzy uczennice z klasy VIII wyrecytowały wiersz Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”.

Uczniowie wzięli udział w konkursach zorganizowanych tego dnia w ramach projektu. Jednym z zadań konkursowych było podanie jak najwięcej ilości wyrazów, w których występuje „pi”. Innym zadaniem było narysowanie karykatury nauczycieli. Po krótkim wyświetleniu zapisu liczby „pi” zadaniem uczestników było zapamiętanie i zapisanie jak największej ilości zapamiętanych cyfr. Uczestnicy projektu uzupełniali zdania z wykorzystaniem skojarzeń matematycznych oraz projektowali liczbę Pi w 3D z gazet, patyczków i innych materiałów. Podczas zadań czas umilała uczniom muzyka relaksacyjna. Uczniom bardzo podobały się wszystkie konkurencje.

Po podsumowaniu wydarzenia przez p. Dyrektor, uczestnicy otrzymali dyplomy i wszyscy zostali poczęstowani pizzą. Dziękujemy za wspólną zabawę.