Dzień Św. Patryka w SP 101 / St. Patrick’s Day

Naszą szkolną tradycją stały się obchody Dnia Świętego Patryka. Świętowaliśmy zgodnie z hasłem: „Jemy zdrowo na zielono!”. Jak zwykle mogliśmy liczyć na ogromne zaangażowanie uczniów i ich rodziców. W tym roku próbowaliśmy pysznych, zielonych babeczek, szpinakowego ciasta, naleśników, agrestowych galaretek, a nawet szpinakowej bezy i makaroników. Jedliśmy też sałatki i piliśmy zielony, żelowy napój. Z przyniesionych warzyw i owoców przygotowywaliśmy świeże, oczywiście zielone koktajle. Uczniowie przygotowali też plakaty z charakterystycznymi dla tego święta symbolami oraz przepisy przygotowanych ciast w języku angielskim i polskim. Podczas kiermaszu jego organizatorki rozmawiały z dziećmi po angielsku 😊.

W tym roku obchodom Dnia Św. Patryka towarzyszył kiermasz. W ten sposób zebraliśmy 1247 zł! Środki te zostaną przeznaczone na potrzeby nowych uczniów, którzy przyjechali do nas z Ukrainy.

Dziękujemy!