Piknik profilaktyczny „Bezpieczne wakacje 2022”

21 czerwca 2022 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w pikniku profilaktycznym „Bezpieczne wakacje 2022” na terenie obiektu rekreacyjnego „Arturówek”.

Podczas pikniku Policjanci, Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego woj. łódzkiego, Operatorzy Numeru Alarmowego 112 oraz pracownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi propagowali właściwe zachowania na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć symulację akcji ratunkowej, w stosunku do osoby tonącej, pokaz szkolenia policyjnych psów służbowych oraz patrol konny.

Na stanowiskach poszczególnych służb odbywały się liczne warsztaty i konkursy z nagrodami. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą motocykla, radiowozu Policji, Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, jak również przymierzyć umundurowanie policjanta.