Wycieczka edukacyjna na Wydział Mechaniczny PŁ

W dniu 27 września 2022 roku dzieci z klasy 3b pod opieką wychowawczyni Iwony Janeczko odwiedziły Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej.

W ramach wycieczki w laboratorium „Odlewnictwa i przetwórstwa tworzyw sztucznych” poznały technologie wykonywania elementów (odlewów) ze stopów metali w jednorazowych (piaskowych) formach odlewniczych, jak również wykonywania przedmiotów z tworzyw sztucznych. W czasie zajęć w piecu odlewniczym topiony był stop aluminium, do którego dołożono puszki aluminiowe na potwierdzenie możliwości recyklingu. Formę odlewniczą dzieci samodzielnie wykonały poprzez nasypanie i zagęszczenie masy formierskiej, co pozwoliło na wykonanie aluminiowego odlewu liścia klonowego z napisem EKO TRENDY.

W części związanej z przetwórstwem tworzyw sztucznych dzieci zapoznały się z technologią wykonywania przedmiotów z tworzyw sztucznych (wyprasek), a następnie własnoręcznie wykonały wypraski kamieni celtyckich, które zabrały ze sobą na pamiątkę. Na zakończenie dzieci otrzymały jeszcze dodatkowo drobne upominki. A wszystko to dzięki uprzejmości rodziców Weroniki Rapiejko. Bardzo dziękujemy!