Ślubowanie pierwszoklasistów

14 października 2022 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był to również szczególny dzień dla naszych pierwszoklasistów – ślubowanie i pasowanie na ucznia naszej szkoły. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice i dziadkowie naszych pierwszaków. Nie zabrakło także zaprzyjaźnionych z nami przedszkolaków wraz z ich wychowawczyniami.

Uroczystość rozpoczęła przygotowana przez klasy 1a i 1b część artystyczna. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy 1b pani Danuta Ciecierska. Krótką inscenizację przeplatały piosenki oraz wzruszający występ naszych ukraińskich uczniów z klas pierwszych. Jak co roku, podczas tej uroczystości, została zaprzysiężona nowa Rada Samorządu Uczniowskiego, która następnie, w imieniu uczniów naszej szkoły, złożyła życzenia wszystkim jej pracownikom.

Po uroczystości, w pracowniach, czekały na dzieci dyplomy i słodkie niespodzianki przygotowane przez rodziców. Ten dzień był pełen miłych wrażeń i na pewno na długo zostanie w pamięci naszych nowych uczniów i ich rodzin.

YouTube video