Wybory do Rady SU

6 października 2022 r. przeprowadzone zostały wybory do Rady  Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone one były kolorową i rzetelną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele – 318 osób (279 uczniów i 39 nauczycieli).

W głosowaniu udział wzięło 221 osób (202 uczniów i 19 nauczycieli), które wybierały swoich przedstawicieli spośród 11 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 12 było nieważnych. Uczniowie klas 1 z dużym zainteresowaniem obserwowali przebieg głosowania i poznawali zasady wyborów.

Komisja Wyborcza (w składzie: Lena Lewkowska 4b, Maja Kościelniak 8a, Judyta Jarecka 8c, Beata Dąbrowska-Pabisiak – opiekun SU, Anna Karasińska – opiekun SU) czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, sprawdzała na podstawie legitymacji i dowodów tożsamość zgłaszających się wyborców i wydawała im karty do głosowania. Po zakończeniu głosowania Komisja dokonała przeliczenia głosów.

Do Rady Samorządu weszły następujące osoby:

Przewodniczący Rady:
Oskar Płucennik – 90 głosów

Z-ca Przewodniczącego:
Julia Jóźwiak – 80 głosów

Członkowie:
Filip Jędrzejczak – 64 głosy
Maciej Ejtaszewski – 63 głosy
Wiktoria Kuśmierek – 49 głosów

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji wszystkich postulatów wyborczych.