Wycieczka do Centrum Nauki i Techniki EC1

12 października dzieci z klasy 2a pojechały, w ramach zajęć integracyjnych, do Centrum Nauki i Techniki EC1. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu #UNICEF.

Uczniowie byli podzieleni na 2 grupy i uczestniczyli w zajęciach: „Tajemnice pyłków” i „Szalony konstruktor”. Jeden zespół dzieci wcielił się w konstruktorów i zbudował własną, niepowtarzalną budowlę – z klocków, kół zębatych, łańcuchów i kamieni. Przy okazji dowiedział się, jak działają maszyny proste i gdzie je znaleźć w życiu codziennym.

Drugie zajęcia były sposobem na wspólne poznawanie wystawy czasowej „Tajemnice pyłków”. Dzieci, rozwiązując zagadki i szukając odpowiedzi na pytania, poznały różne owady zapylające, uczyły się je odróżniać oraz dowiedziały się, czym jest proces zapylania. Na koniec własnoręcznie wykonały zadanie plastyczne.

Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie nowoczesnego Dworca Fabrycznego. Uczniowie uczyli się odczytywania informacji z tablic pasażerskich oraz poruszania po dworcu. Pełne wrażeń i wiedzy dzieci wróciły do szkoły.