Saint Patrick’s Day

W piątek, 17 marca obchodziliśmy popularny na całym świecie dzień Św. Patryka, patrona Irlandii, zwanej Zieloną Wyspą. W Irlandii jest to dzień wolny, odbywają się uroczystości religijne, parady i festyny uliczne.

Nasi uczniowie przyszli ubrani na zielono, było malowanie koniczynek na twarzach w świetlicy oraz zabawa w szukanie koniczynek dla klas 1-3. Ci, którym udało się znaleźć koniczynkę, w nagrodę otrzymywali czekoladową monetę.

Dla klas starszych uczniowie klasy 8c: Maciej Ejtaszewski, Gabrysia Kieszkowska i Madzia Kuźniak przygotowali zabawę polegającą na rozwiązaniu serii zadań o Irlandii. Były to różnorodne zabawy o różnym stopniu trudności: krzyżówki, wykreślanki, rebusy, kolorowanki, a nawet sudoku! Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami oraz woreczkami czekoladowych monet, a wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie, otrzymali oceny z języka angielskiego.