Wyjście do Muzeum Sztuki i do Kręgielni Grakula

Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią wybrali się 15 czerwca na warsztaty do Muzeum Sztuki MS2, a później do Kręgielni Grakula.

Warsztaty odbywały się kontakcie z dziełami sztuki bezpośrednio na galerii. Uczniów po 3 piętrach wystawy oprowadzał przewodnik oraz karty atlasu z różnymi wskazówkami lub zadaniami. Było rysowanie, przeplatanie włóczki, pisanie korektorem, ale także inne aktywności i mnóstwo podchwytliwych pytań. Odpowiedzi ułożyły się w unikatowy atlas, który może posłużyć jako przewodnik w oprowadzaniu kolegów, rodziców, dziadków czy znajomych.

Zabawa w kręgielni, to nasza prawie ostatnia wspólna aktywność poza murami szkoły z wychowawczynią Iwoną Janeczko, ponieważ już za chwilę będziemy w 4 klasie. Było dużo radości, śmiechu, emocji i nie były nam potrzebne telefony, żeby spędzić wspaniale czas. Była nawet pizza, którą udało się rozdzielić na wszystkich uczestników. Przebywanie ze sobą to najlepszy sposób na integrację.