Święto Dyni – Pumpkin Day 2023

Święto Dyni to tradycja w SP 101, a w tym roku była to już siódma edycja. Tego dnia królował kolor pomarańczowy, a w świetlicy szkolnej było malowanie dyń na buziach oraz kolorowanie gipsowych figurek.

Mogliśmy spróbować smakołyków z dyni, nie zabrakło babeczek, serników, ciast, dyniowych cynamonek, pierników, placuszków, naleśników, gofrów, dżemu, soku, czy w końcu zupy z dyni. Stoiska były pięknie udekorowane, ozdobione dyniami, darami jesieni oraz plakatami wykonanymi przez uczniów, na których pojawiły się informacje o właściwościach zdrowotnych dyni oraz przepisy na dyniowe pyszności. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dynia jest smaczna i bardzo zdrowa. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu potraw i stoisk dzieciom i rodzicom. Doceniamy Państwa wkład w życie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich, aby dynię jeść częściej niż tylko przy okazji naszego corocznego święta.

W tym roku łączyliśmy przyjemne z pożytecznym, ponieważ zbieraliśmy pieniądze na cel charytatywny. Pierwotnie, zebrane środki miały zostać przeznaczone na Adę Fryczak. Przed naszą akcją zebrano potrzebną kwotę 11,5 mln zł, aby dziewczynkę zoperować w USA. Dlatego postanowiliśmy zgromadzoną w naszej akcji kwotę 2529,80 zł wpłacić na konto innego dziecka, które również czeka na operację serca: Miłosza Rybickiego. Dzięki naszej akcji jest o krok bliżej wyjazdu na operację ratującą życie do Barcelony.

Razem świętujemy i pomagamy. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!