Koncert „Złotej Trąbki”

W czwartek 16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzyki innej niż wszystkie. Artyści z Łódzkiego Trio „ZŁOTA TRĄBKA” wprowadzili nas w cudowny świat żywej muzyki wykorzystując ścieżki dźwiękowe ze znanych i lubianych bajek Walta Disney’a oraz filmów. Ciekawa forma prezentacji sprawiła, że dzieci dały się ponieść muzyce i z zaciekawieniem wsłuchiwały się w kolejne utwory, żywo sygnalizując znajomość ich tytułów.

Otrzymana przy kolegach i koleżankach nagroda była bezcenna. Dzieci chętnie przyłączały się do wspólnego śpiewania znanych wszystkim przyśpiewek, a kilku uczniów dało się nawet ponieść greckiej melodii i zatańczyli do utworu „Grek Zorba”. Elementem koncertu było również zapoznanie dzieci z instrumentami muzycznymi, a niektórzy sami mogli się przekonać, czy gra na puzonie jest tak łatwa jak się wydaje.

Grali dla nas: Maciej Malec (prowadzenie, puzon), Marcin Błoszyk (trąbka) oraz Adrian Latosiewicz w zastępstwie Wojciecha Stępnika (instrumenty klawiszowe, trąbka).