Akademia z okazji Święta Niepodległości

Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski

Dnia 13 listopada 2014 roku na scenie Jagiellońskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Sława Wolska, przemawiając do zaproszonych gości, głównie rodziców naszych uczniów i mieszkańców osiedla. Następnie zespół wokalno – teatralny złożony z uczniów klas IV prowadzony przez panie Ewę Nowak, Annę Karasińską i Justynę Małecką zaprezentował podniosłe pieśni i wzruszające wiersze. Program artystyczny bardzo się podobał i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Zaprezentowaliśmy również wystawę plakatów i prac plastycznych pod hasłem „Święto Niepodległości na świecie” wykonanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Beaty Pabisiak.