Wycieczka do Centralnego Muzeum Włókiennictwa

Dnia 4 listopada uczestnicy kółka historycznego pod opieką p. Beaty Pabisiak w ramach II edycji projektu „Odkrywcy Łodzi” wzięli udział w wycieczce do Centralnego Muzeum Włókiennictwa i Skansenu Architektury Drewnianej w Łodzi.

Dzieci dowiedziały się o historii budynku, znanego jako Biała Fabryka, który był wybudowany w latach 1835-1839 przez Ludwika Geyera. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczyć jak działają mechaniczne krosna tkackie z XIX w., zwiedzić „Kotłownię”, obejrzeć film o pracy maszyn parowych, a także podziwiać zmiany zarówno w strojach jak i w modzie dokonane na przestrzeni wieków. Dzieci doskonale bawiły się w Muzeum Interaktywnym, zbierając bawełnę, projektując i wytwarzając tkaniny. W Skansenie Architektury Drewnianej podczas przygotowanych warsztatów, mieliśmy okazję poznać sposób wykonania sizalowej lalki.

W drodze powrotne do szkoły odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, który znajduje się przy Archikatedrze Łódzkiej.