Marsz na orientację „Orientuj się i licz”

W kolejną sobotę 10.10.2015 r. uczniowie naszej szkoły ponownie mieli okazję do startu i nauki orientacji w lesie łagiewnickim. Młodzież pod opieką p. Małgorzaty Miecznikowskiej-Pisarskiej, p. Dominiki Jabłońskiej i p. Michała Pisarskiego wystartowała w XXVIII Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”.

Były to nietypowe zawody połączone z wieloma obliczeniami. Należało w czasie 70 min. znaleźć jak największą liczbę pkt. /max. 10/ w dowolnej kolejności, wykreślić i odnaleźć 2 dodatkowe pkt. X i Y oraz rozwiązać 3 zadania matematyczno-przyrodnicze. Wystartowały 4 patrole samodzielnie i 3 z dorosłymi opiekunami. Dziękujemy tacie Igi za pomóc i poświęcony czas.

Największe nasze sukcesy to: III miejsce patrolu w składzie: Julia Banasiak, Dominika Pinek, Wiktoria Gołda (brązowe medale i puchar) i V miejsce: Marcel Pałczyński, Jakub Gładys i Oskar Walczak.

Razem z gimnazjalistami było nas ok.30 osób. Pogoda dopisała. Zapraszamy na następne zawody: 17 października i 24 października.