Turniej „Dwóch ogni usportowionych”

Turniej „Dwóch ogni usportowionych” Posłuchaj tego wpisu

We wtorek 20 października reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Gołda, Julia Banasiak VI A, Ola Byczkowska VI B, Martyna Damilak, Zuzia Jędrzejczak, Martyna Dziedzińska, Karolina Zamora V B, Liliana Andrzejczak, Ewa Goślińska, Dorota Grzegorczyk, Weronika Pierzchała V C, Weronika Stawicka, Natalia Grzewińska, Ewelina Jaworska IV B, brała udział w eliminacjach „Dwóch ogni usportowionych” w grupie zawodów Upowszechnianie Kultury Fizycznej – dla nietrenujących uczniów. Niestety część naszych najlepszych dziewczyn musiała zostać a szkole.

Turniej „Dwóch ogni usportowionych” jest jednym z najpopularniejszych wśród szkół podstawowych. Zgłosiło się aż 36 szkół. Drogą eliminacji zostałyśmy przydzielone do grupy F, którą organizowała SP 81 przy ul. E. Plater. Z sześciu szkół dotarły tylko cztery.

Pierwszy mecz grałyśmy z SP 111 z ul. Jaracza. Po zaciętej walce wygrałyśmy w trzecim secie dwoma punktami. Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszym secie byłyśmy jednak bardzo onieśmielone i nie potrafiłyśmy pokazać wszystkiego co potrafimy.

Drugi mecz zagrałyśmy z SP 41 z ul. Rajdowej. Niestety nasze przeciwniczki okazały się silniejsze i przegrałyśmy. Odpadłyśmy z dalszych rozgrywek i zasmucone wróciłyśmy do szkoły. Za rok kolejna szansa. Musimy jeszcze trochę poćwiczyć.