„Złota Igła 2015”

„Złota Igła 2015” Posłuchaj tego wpisu

24 października członkowie Koła Zawodów na Orientację mieli kolejną szansę na naukę lub sprawdzenie swoich umiejętności orientacji w terenie. Pod opieką p. Stopczyńskiej i p. Miecznikowskiej-Pisarskiej 20 uczniów naszej szkoły i kilku absolwentów wzięło udział w Jesiennych Zawodach na Orientację „Złota Igła 2015”. Zawody te miały postać biegu punktowego odbywającego się ze startu masowego (wszyscy startują jednocześnie).

Startujący rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych; osobno wyczynowcy i osobno amatorzy w patrolach. W kategorii patroli szkół podstawowych trzeba było zdobyć 20 punktów w jak najkrótszym czasie. Punkty na trasie od 31-38 były za 3 pkt., punkty 41- 48 za 4 pkt., a 51- 58 za 5 pkt. O wyborze trasy i punktów każdy patrol decydował sam.

Najlepiej z naszych patroli wypadli: I miejsceMikołaj Krakowiak, Mateusz Piłatowski, Tomek Sperka, III miejsceMichał Cygan, Michał Owczarczak, Oskar Walczak (otrzymali puchary, medale, dyplom i słodycze) i V miejsce: Ola Byczkowska, Hania Rylik, Dawid Gunther i Jakub Stawicki (dyplom). Pozostałe nasze patrole zajęły VII i IX miejsce. Różnice w czasie wynosiły setne części sekundy.

Dla uczących się była kategoria „Rodzinna” z osobą dorosłą. W tej kategorii najlepiej wypadły: Patrycja Roszczyk i Tosia Krakowiak z p. Michałem – V miejsce. Najmłodszym naszym uczestnikiem była Hania Dobrzelewska z II klasy. Brawo! Wszyscy z kategorii rodzinnej otrzymali medale.

Nasi absolwenci gimnazjaliści wrócili z zawodów również z sukcesami. Indywidualnie Karolina Juszczak (Gim. 15) zajęła II miejsce, Agata Cygan (Gim. PŁ) – III miejsce, a Marcin Grabowski i Wojtek Majchrzak (Gim. 18) w patrolach – II miejsce .

Wszystkim gratulujemy! Cieszymy się , że się Wam chce. Zapraszamy na kolejne ćwiczenia z orientacji – Popularne Zawody na Orientację już 21 listopada.