Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Posłuchaj tego wpisu

Dnia 7 października 2015 r. przeprowadzone zostały wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kolorową i rzetelną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy.

Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele (226 osób). W głosowaniu udział wzięło 186 osób, które wybierały swoich przedstawicieli spośród 8 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 2 były nieważne. Komisja Wyborcza (w składzie: Liliana Andrzejczak – kl. V C, Julia Dereń – kl. VI A, Dominika Pinek – kl. VI A, Aleksandra Stefańska – kl. V C, Beata Dąbrowska-Pabisiak – opiekun SU, Małgorzata Szpaderska – opiekun SU) czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała przeliczenia głosów.

Do Rady Samorządu weszły następujące osoby:

  • Przewodniczący Rady: Mateusz Piłatowski – 85 głosów,
  • Wice Przewodniczący Rady: Julia Olczyk – 78 głosów,
  • Członkowie:
    1. Aleksandra Byczkowska – 70 głosów,
    2. Natalia Chojnacka – 60 głosów,
    3. Jakub Ejtaszewski – 57 głosów.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w wypełnianiu obowiązków!