Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji Posłuchaj tego wpisu

W dniach od 19 do 23 października 2015 r. kolejny już raz aktywnie włączyliśmy się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Działo się, oj działo!

W poniedziałek w holu na parterze szkoły pojawiła się tablica informacyjna przybliżająca uczniom oraz ich rodzicom problem dysleksji. Zainaugurowaliśmy też akcję „Cała szkoła czyta dzieciom”. W poniedziałek  najmłodszym czytała pani dyrektor Sława Wolska. W kolejnych dniach – pani woźna Lidia Bojanowska oraz pani pedagog Małgorzata Szpaderska.

W środę 21 października na godzinie wychowawczej spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by obejrzeć przedstawienie pt. „Ortograficzna corrida” przygotowane przez zespół teatralno-muzyczny „Studio 101″ pod kierunkiem pań: Anny Karasińskiej i Ewy Nowak.  Montaż śmiesznych wierszyków, wesołych piosenek w rytmie hiszpańskiej corridy nastroił nas do walki z bykami, oczywiście tymi ortograficznymi ☺. Następnie panie: Mirosława Kartasińska, Ewa Nowak i Anna Pietrzko opowiadały nam o swoich książkach z dzieciństwa.

W piątek natomiast spotkaliśmy się na barwnej paradzie trudności ortograficznych. Było wesoło i zabawnie, sami zobaczcie ileż to mieliśmy pomysłów na stroje i przebieranki ortograficzne…

Do spotkania za rok!