Wystawa militariów z okresu II wojny światowej

Wystawa militariów z okresu II wojny światowej Posłuchaj tego wpisu

5 listopada 2015 r. miłośnicy historii pod opieką p. Beaty Pabisiak zwiedzali wystawę militariów z okresu II wojny światowej – „D-Day”. Dzieci obejrzały film o operacji lądowania aliantów w Normandii 6 czerwca 1944 r., mogły poczuć ciężar żołnierskiego wyposażenia przymierzając hełmy, maski przeciwgazowe i wiele innych eksponatów. Największą atrakcją były jednak karabiny, które mimo swojej wagi wzbudzały duże zainteresowanie.

Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na zajęcia z pracownikami IPN-u, podczas których układaliśmy mapy historyczne z puzzli, a z gier edukacyjnych dowiedzieliśmy się o szczegółach przebiegu II wojny światowej. Potwierdzeniem naszej zabawy są ciekawe zdjęcia z wystawy.