Spotkanie z autorem książek dla dzieci

9 lutego 2016 r. uczniowie klasy Vb, pod opieką wychowawcy p. Beaty Pabisiak, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci, redaktorem oraz podróżnikiem. Spotkanie z pisarzem odbyło się w ramach projektu „Wojenne przygody niedźwiadka Wojtka”, zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia i Kształcenia Nauczycieli. Autor ciekawie opowiadał o swojej twórczości literackiej, a szczególnie o losach niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, wspomagając się emocjonująco przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną, w którą były wplecione odgłosy zwierząt oraz fragmenty filmów z okresu II wojny światowej.

Ze strony młodych czytelników padło wiele intrygujących pytań dotyczących warsztatu pracy pisarza. Według zaproszonego gościa zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, dlatego warto się z nimi przyjaźnić. Ponadto pisarz zachęcał dzieci do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek podróżniczych. Pan Łukasz łączy w sobie dwie niezwykłe cechy: niezwykłego pisarza i wspaniałego opowiadacza, obdarzonego subtelnym poczuciem humoru. Wszyscy więc z zapartym tchem słuchali jego historii, wybuchając wielokrotnie serdecznym śmiechem.

Po spotkaniu z czytelnikami każdy mógł kupić książkę pisarza i otrzymać jego autograf. Pan Łukasz chętnie i z cierpliwym uśmiechem pozował wszystkim do pamiątkowych zdjęć.