Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 101

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 101 Posłuchaj tego wpisu

15 marca wieczorem podwoje naszej szkoły zostały otwarte dla rodziców przyszłych klas pierwszych. Szanownych gości przywitała pani Dyrektor oraz występ szkolnego kabaretu „Na jednej nodze”, który przedstawił humorystyczną wersję baśni o śpiącej królewnie.

Następnie rodzice zostali zaproszeni do jednej z sal lekcyjnych na spotkanie informacyjne, a dzieci rozpoczęły swoją pierwszą samodzielną wędrówkę po szkole, w której towarzyszyli im uczniowie z klas piątych, troskliwie opiekujący się małymi gośćmi. Dzieci bawiły się na zajęciach j. angielskiego, plastycznych, przyrodniczych oraz komputerowych. Szczególnie zainteresowało je wielkie akwarium z rybkami i doświadczenia przyrodnicze. Na koniec pobawiły się w naszej przytulnej świetlicy szkolnej. W radosnym nastroju wróciły do swych rodziców, którzy mieli okazję zwiedzić szkolne pracownie i porozmawiać z nauczycielami, którzy chętnie i cierpliwie odpowiadali na liczne pytania.

To był udany wieczór. Z niecierpliwością czekamy na naszych najmłodszych kolegów. Do zobaczenia we wrześniu!