Konkurs „Żołnierz Wyklęty – Zapomniany Bohater”

Dnia 7 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 30 w Łodzi odbył się finał V edycji ogólnołódzkiego konkursu  historyczno – recytatorskiego „Żołnierz Wyklęty – Zapomniany Bohater”. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Julia Kaśnicka, Julia Kowalczyk i Liliana Andrzejczak, które przygotowywały się pod kierunkiem p. Ewy Nowak i p. Beaty Pabisiak. Zmagania konkursowe oglądali zaproszeni goście i przedstawiciele instytucji, które objęły konkurs swoim patronatem –  Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi i Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Po recytacjach wysłuchaliśmy prelekcji przewodniczącego Komisji Konkursowej dr. Adama Sitarka z IPN w Łodzi, który przybliżył nam tematykę losów regionu łódzkiego w II wojnie światowej i po jej zakończeniu.  Wyróżnienie w konkursie  otrzymała  Julia Kaśnicka – gratulacje!