Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną. Ich celem jest promowanie postaw ekologicznych. Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce zapoczątkowano je w roku 1990.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły i ich nauczyciele  przyłączyli się do obchodów Dnia Ziemi. W piątek 22 kwietnia przedstawiciele każdej z klas z pomocą pani od przyrody sadzili kwiaty (ufundowane przez każdą klasę) na boisku szkolnym do wiklinowych koszyków. To nasz mały, ale ważny wkład w ochronę przyrody oraz upiększenie naszej szkoły. Dodatkowo na parterze zorganizowaliśmy wystawę plakatów dotyczącą Dnia Ziemi i problemów ochrony przyrody.