Mistrzostwa Szkół w Biegach na Orientację

Mistrzostwa Szkół w Biegach na Orientację Posłuchaj tego wpisu

W sobotę 23.04. w Lesie Łagiewnickim odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Łódzkiego w Biegach na Orientację, Mistrzostwa Nauczycieli i Grand Prix w rodzinnym biegu na orientację. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów indywidualnie, każdy w swojej kategorii wiekowej i troje w kategorii rodzinnej z opiekunami.

Trasy były trudne i należało odnaleźć od 7 do 18 punktów w jak najkrótszym czasie. Chociaż zdobyliśmy tylko dwa medale indywidualnie: Kuba Zabawski brązowy medal – III miejsce w kategorii M14B i p. M. Stopczyńska srebrny – II miejsce w kategorii kobiet nauczycieli, to wszyscy zdali ten egzamin wspaniale. Samodzielnie (większość pierwszy raz) odnaleźli wszystkie punkty, nikt się nie zgubił i wielu uczniów zajęło punktowane miejsca, które zaowocowały zajęciem II miejsca (!) w punktacji zespołowej w kategorii Szkół Podstawowych. Otrzymaliśmy puchar!

Na nasze II miejsce złożyły się wyniki: Hania Dobrzelewska (z II klasy – najmłodsza startująca samodzielnie w naszym zespole) V miejsce, Weronika Stawicka VI miejsce w K10, Natalia Grzewińska VI i Karolina Zamora IX w K12, Wiktoria Gołda V, Ola Byczkowska VI, Dominika Pinek VII, Julia Banasiak VIII w K 14B, Michał Cygan VI, Mateusz Piłatowski VII, Michał Owczarczak VIII, Marcel Pałczyński IX, Mateusz Kluch X, Jakub Gładys XIV w M12 i Oskar Walczak V miejsce w M14B. Trzeba zauważyć, że w kategoriach młodszych rywalizowaliśmy z trenującymi zawodnikami. Dziękujemy p. Michałowi i tacie Zuzi za pomoc i zdjęcia.

Do przyszłych Mistrzostw za rok musimy poprawić kondycję i zachęcić nowych zawodników.