XIV Zawody na Orientację „Powitanie Wiosny”

W sobotę 2 kwietnia 15 uczniów naszej szkoły pod opieką p. M. Stopczyńskiej i p. M. Miecznikowskiej-Pisarskiej wzięło udział w XIV Zawodach na Orientację „Powitanie Wiosny”. Zawody odbyły się przy pięknej, słonecznej, wiosennej pogodzie w Lesie Łagiewnickim. Dla wszystkich okazały się prawdziwym sportowym wyzwaniem. Trasy liczyły od 2,5 km do 7 km, w zależności od kategorii wiekowej należało znaleźć od 9 do 26 pkt. Kilku uczniów pierwszy raz wystartowało samodzielnie w kategoriach sportowych. Znaleźli wszystkie punkty, co już okazało się dużym sukcesem.

I miejsce w kategorii K 10 zajęła Weronika Stawicka, a w K 12  Natalia Grzewińska (obie z klasy IV B). Otrzymały medale, puchary, dyplomy i słodkości. W kategorii M 12 Michał Cygan zajął V miejsce. W kategorii patroli OPEN (ok. 5 km) Michał Owczarczak i Kuba Zabawski zajęli IV miejsce, a Dominika Pinek, Julia Banasiak i Wiktoria Gołda – VIII miejsce. Mateusz i Tymoteusz z p. Michałem – V miejsce. Świetnie spisywali się nasi najmłodsi zawodnicy z kl. II: Hania, Karolina i Alan w kategorii Rodzinnej.

Zapraszamy na kolejne Zawody Popularne 16 kwietnia i Mistrzostwa Województwa Łódzkiego – 23 kwietnia, na których znowu jest szansa na medale i puchary.