„Odpakowani”

Nauczyciel przyrody – p. Stopczyńska oraz nauczyciel plastyki i techniki – p. Robaszek zgłosiły udział naszej szkoły w projekcie „Odpakowani”.

„Odpakowani” to ogólnopolski projekt aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampania informacyjno-edukacyjna mająca na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi wśród dzieci od 6 do 12 lat oraz ich opiekunów. W ramach projektu propagujemy zachowania i pokazujemy jak właściwie i świadomie dbać o czystość naszej planety, zaczynając od siebie i swojego najbliższego otoczenia. Uczymy w czasie lekcji i poza szkołą nie tylko jak rozpoznawać odpady i je segregować, ale również jak wykorzystać to, co na pierwszy rzut oka jest bezużyteczne.

W ramach projektu uczniowie wykonali kilka prac z odpadów na konkurs „Przetwarzam więc jestem”. Najciekawszą propozycją z naszej szkoły okazał się projekt Liliany Andrzejczak z klasy V c. Został on wysłany do Warszawy, gdzie zajął pierwsze miejsce w konkursie w kategorii klas 4-6. Zapraszamy do zapoznania się z galerią nagrodzonych prac i z pracą Liliany. Są to kręgle – sowy wykonane z odpadów.

http://odpakowani.pl/aktualnosci/konkurs-przetwarzam-więc-jestem-rozstrzygnięty