Sobota w Manufakturze

7 maja w sobotę Koło Zawodów na Orientację (33 uczniów) uczestniczyło w akcji popularyzującej biegi na orientację „Cała Polska biega z mapą” w „Manufakturze”. Wszyscy dowiedzieli się co to jest bieg na orientację, wystartowali pojedynczo lub zespołowo na trasie o długości ok. 1 km i odnaleźli 11 punktów kontrolnych ustawionych na rynku Manufaktury. Uczniom, którzy byli pierwszy raz zabawa bardzo się spodobała.

Oprócz zawodów na orientację w Manufakturze, obchodzony był Dzień Strażaka. Pojawiły się wozy ratowniczo-gaśnicze oraz podnośnik z drabiną i koszem. Były też pokazy resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzone przez ratowników medycznych.

Przy okazji niektórzy skorzystali z kursu kaligrafii i malowania twarzy. Atrakcji było sporo i każdy znalazł coś dla siebie.