Wycieczki klasowe

Gorący sezon wycieczek trwa! Klasy młodsze z zapałem zgłębiają tajemnice świata zwierząt i ciekawych budynków.

3 czerwca klasa III a, II a i II b odwiedziły wrocławskie ZOO, gdzie największe zainteresowanie wzbudziło Afrykarium – masywny, czarny pawilon na terenie ZOO, który tworzy swoisty klimat afrykańskiej dżungli i sawanny dla najciekawszych okazów zwierząt ciepłolubnych. Wiele niesamowitych wrażeń dała dzieciom podróż we wnętrzu oceanu, gdzie przez szybę mogły pozostawać z zapartym tchem w bliskim kontakcie z hipopotamem podczas jego podwodnych harców. Malownicze ławice ryb, egzotyczna roślinność podwodna zachwycały i przyciągały wzrok nawet najbardziej roztargnionych. Wrocław zapewnił także i inne atrakcje, między innymi kolorowy rynek z fontanną, kamieniczkami Jaś i Małgosia oraz wyczekiwanym przez uczestników wycieczki ekspresowym wjazdem na 50 piętro najwyższego budynku w Polsce – Sky Tower (przejazd zajmuje 50 sekund)  z którego rozciąga się widok na wrocławską panoramę miasta i okolic.

9 czerwca wybrali się na wycieczkę pierwszoklasiści z klas I a i I b. Blisko Łodzi, bo w promieniu 60 km rozciąga się interesujący kompleks zoologiczny – ZOO Safari Borysew. Dzieciom najbardziej utkwiły w pamięci małpki, żyrafa, białe lwy i białe tygrysy. A zwłaszcza karmienie tych ostatnich. Pobyt w Borysewie to nie tylko nauka, to także przejazd wesołą kolejką i zabawa w Figlarni. Zmęczone, ale zadowolone i zaopatrzone w pamiątki dzieciaki szczęśliwie wróciły do szkoły. Teraz będą czekać z niecierpliwością na kolejne wycieczki, bo kto wie, co jeszcze ciekawego może się wydarzyć?!