Zwiedzanie Wojskowych Zakładów Lotniczych

W dniu 15 czerwca 2016 r.  klasa II a była na wycieczce w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 S. A. Było to możliwe dzięki uprzejmości i zaangażowaniu taty naszej uczennicy – Zuzanny Kosztownej.

Po wejściu na teren WZL dzieci zwiedziły pomieszczenia lakierni, dokonywały natrysku pistoletem lakierniczym oraz zapoznawały się z odzieżą ochronną . Zwiedziły komorę lakierniczą, gdzie po lakierowaniu przebywał samolot PIPER SENECA. Następnie przeszły na hangar montażu, gdzie oglądały śmigłowce MI-8, MI-17 i MI-24 w różnym stadium zaawansowania montażu. Miały możliwość wejścia do kabiny bagażowej i kabiny pilotów śmigłowca MI-17. Oglądały silniki lotnicze TW-117. Chętne osoby mogły przymierzyć hełm pilota. W trakcie przejścia na hangar grupy startowej dzieci miały okazje oglądać przylot śmigłowca MI-24, który później mogły obejrzeć z bliska.