Rajd „Jesień Pieszych”

22 października 2016r. odbył się Rajd „Jesień Pieszych”. Tym razem podziwialiśmy jesienny krajobraz wędrując przez tereny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Zaczynaliśmy w Imielniku Nowym, gdzie dotarliśmy z wielkim trudem, bo autobus nr 60A był mocno przepełniony. Później szliśmy przez Rezerwat „Struga Dobieszkowska” położony w dolinie górnego odcinka Młynówki, lewobrzeżnego dopływu Moszczenicy. W dolinie Młynówki znajduje się kilkanaście źródeł reprezentujących różne typy wypływów. Naturalny źródliskowo – leśny krajobraz rezerwatu urozmaicają parowy łączące się z doliną. Całość tworzy niezwykłej urody krajobraz.

Trasa naszej wędrówki prowadziła dalej przez wiejskie i leśne tereny Warszewic i Cesarki, aż do przejścia pod wiaduktem, którym biegnie Autostrada Wolności, a następnie nad zalew w Strykowie. Stąd mieliśmy już blisko do mety, która mieściła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie. Dzielnie przeszliśmy 13 kilometrów. Dodatkową atrakcją był powrót ze Strykowa do Łodzi pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Dziękujemy za wytrwałość i zapraszamy do dalszego, wspólnego wędrowania.