Warsztaty czytelnicze pt. „Moja książka marzeń”

Warsztaty czytelnicze pt. „Moja książka marzeń” Posłuchaj tego wpisu

27 września uczniowie z  klasy VI a i VI b, pod opieką p. Beaty Pabisiak i p. Sylwii Stanieckiej brali udział w warsztatach czytelniczych pt. „Moja książka marzeń” w Bibliotece Rejonowej w Łodzi. Warsztaty prowadziła pisarka Monika Sawicka, która barwnie opowiadała o tworzeniu własnej książki, zawartych w niej pomysłach i marzeniach „młodych literatów”.

Podczas spotkania dzieci tworzyły własną Mapę – Książkę Marzeń, bo wizualizacja zawsze sprawia, że marzenia stają się bliższe i bardziej realne i są wręcz na wyciągnięcie ręki. Uczniowie pracowali w zespołach, ćwiczyli wyobraźnię, rozwijali zdolności manualne i kreatywność. Owocem tego spotkania były ciekawe, pełne fantazji książki, z których powstała interesująca wystawa plastyczna, by po kilku latach jej twórcy mogli przyjść i skonfrontować swoje obecne marzenia z poprzednimi i być może uzupełnić puste strony o nowe marzenia.