Wystawa „Rysunkowe obrachunki z przeszłością”

16 grudnia 2016 r. klasa III a z wychowawcą była w Galerii Bałuckiej, żeby zobaczyć wystawę prac Zbigniewa Stolarczyka „Rysunkowe obrachunki z przeszłością”. Prace prezentowane na wystawie zabierają odbiorcę na spacer po historycznych Bałutach.

Do galerii poszliśmy pieszo, żeby po drodze obserwować budowle uwiecznione przez artystę. Zatrzymywaliśmy się przy budynkach przy ul. Blacharskiej 13, ul. Stefana 15, ul. Zgierskiej 37 oraz na Starym Rynku i Placu Kościelnym. Później odnajdowaliśmy te obiekty na wystawie. Uczniowie rozpoznali również prace pokazujące chałupę folwarczną w Parku Julianowskim, kapliczki w Łagiewnikach oraz Kościół św. Józefa przy ul. Ogrodowej.

Później dzieci wykonywały swoje prace o tematyce świątecznej. Do domu wróciły z pięknie ozdobionymi bombkami i kartami świątecznymi.