W Pałacu Herbsta

W Pałacu Herbsta Posłuchaj tego wpisu

24 lutego klasa II c, wraz z wychowawczynią Danutą Ciecierską i rodzicami pomagającymi w opiece: państwem Balcerzak i p. Tomczak, odwiedziła Pałac Herbsta. Celem wycieczki było zwiedzenie Pałacu i udział w warsztatach plastycznych. Wizyta rozpoczęła się od spaceru po ogrodzie, który pomimo zimowej aury i tak bardzo podobał się dzieciom. We wnętrzu uczniowie obejrzeli gabinet właściciela, Salę Lustrzaną, jadalnię, pokój dla pań i pokój dla panów. Najwięcej zachwytów wzbudziła Sala Lustrzana, bogata w złocenia i piękne kryształowe lustra.

Później odbyły się warsztaty, podczas których dzieci projektowały wybraną salę. Prace zostały wysoko ocenione przez panią przewodnik. Na pożegnanie każdy wylosował pocztówkę ukazującą jedno z wnętrz pałacu. Podobne będą musieli wykonać uczniowie na konkurs pt. „Pocztówka z Pałacu Herbsta”.

W drodze powrotnej dzieci obejrzały jeszcze kamienice na ulicy Przędzalnianej, w których mieszkali robotnicy fabryk Scheiblera i Herbsta.