Lekcja dla przedszkolaków

Lekcja dla przedszkolaków Posłuchaj tego wpisu

W poniedziałek 10 kwietnia 2007 roku po raz kolejny odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 149 znajdującego się przy ul. Murarskiej. Tym razem dzieci zostały zaproszone przez panią Iwonę Janeczko i panią Beatę Hanczak na zajęcia dotyczące wiosny.

Goście świetnie sobie poradzili z pytaniami nauczycielek dotyczącymi wiosennych zmian w przyrodzie oraz z zagadkami dotyczącymi wiosennych kwiatków i zwierząt, które budzą się na wiosnę. Nauczyli się też nazwy nowego dla nich kwiatka, jakim jest przylaszczka i zapoznały się z jego wyglądem. Następnie w grupach dzieci wykonały piękne prace przedstawiające wiosnę, mając jednocześnie okazję utrwalić sobie wygląd i nazwy wiosennych kwiatków, które kolorowały i umieszczały na swoich pracach.

Na zakończenie zajęć nauczycielki nagrodziły przedszkolaki czekoladowymi jajeczkami i złożyły im oraz ich wychowawczyniom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Rezolutne przedszkolaki również pięknie podziękowały i życzyły wesołych świąt pani Iwonie i pani Beacie.