Warsztaty „Mali Badacze”

Warsztaty „Mali Badacze” Posłuchaj tego wpisu

XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki to świetna okazja, żeby dzieci mogły w ciekawy sposób poznać otaczający świat i różne zjawiska.

5 kwietnia 2017 r. kl. III a wraz z wychowawcą Iwoną Janeczko była na warsztatach „Mali badacze” w Uniwersytecie Łódzkim. Uczniowie pod kierunkiem studentów pedagogiki wykonywali różne eksperymenty oraz bawili się. Z zainteresowaniem robili proste latawce. Sprawdzali, co dzieje się z balonami po potarciu ich wełnianym materiałem i przysunięciu do siebie, po dotknięciu włosów lub ściany. Pocierali o włosy plastikową słomkę i zbierali nią kawałki papieru.

Dzieci wykonywały doświadczenie z jabłkami. Zawieszali je na sznurku na jednakowej wysokości i dmuchali pomiędzy jabłka, co powodowało, że zaczęły się zderzać. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy okazywało się, że jajko zanurzone w zwykłej wodzie tonie, a w wodzie słodkiej pływa. Były jeszcze doświadczenia z wodą i pieprzem, sprawdzanie linii papilarnych, patrzenie na przedmiot jednym i dwoma oczami i wiele innych, ciekawych zadań. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa chustą animacyjną i balonami.

Wszyscy świetnie się bawili i jednocześnie bardzo dużo się nauczyli.