Przegląd teatrów szkolnych

Szkolne koło teatralno – muzyczne „Studio 101” prowadzone pod artystycznym kierunkiem pani Anny Karasińskiej i Ewy Nowak po raz kolejny wzięło udział w prestiżowym wojewódzkim VIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych pod hasłem „Wszystko gra”.

W tegorocznej edycji przeglądu w ciągu 2 dni konkursowych wzięło udział 26 zespołów teatralnych, 441 uczestników i 39 ich opiekunów. Zmaganiom uczestników przyglądały się dwie komisje konkursowe: jedna złożona z aktorów i przedstawiciela łódzkiego Kuratorium Oświaty oraz dziecięce jury, które miało prawo do nagrodzenia tylko jednego zespołu. To wyróżnienie spotkało właśnie nasz zespół, który przedstawił barwny, pełen humoru, tańca i śpiewu spektakl pt. „Majtek Kajtek”.

Otrzymaliśmy złotą maskę – trofeum konkursu. Julia Kaśnicka dodatkowo została nagrodzona Klakierem za wybitną kreację aktorską. Nasz spektakl został przyjęty przez publiczność owacjami na stojąco i hucznymi brawami. Odniesiony sukces bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszego rozwoju artystycznego.