Ogród Sztuk

16 maja 2017 r. klasa III a uczestniczyła w kolejnej edycji Ogrodu Sztuk Festiwalu Sztuki Małego Dziecka.

Plenerowy Ogród Sztuk to forma jarmarku, na którym 300 dzieci ze szkół i przedszkoli jednocześnie uczestniczy w różnych warsztatach, aktywnie tworząc dzieła, znajdując wspólny wymiar kilku dziedzin twórczości, realizując działania profilaktyczne. Wędrując przez Ogród Sztuk braliśmy udział w przygodach organizowanych w ramach projektu „Wątki i wyjątki”. Tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne malując kulkami, przeplatając kawałki tkanin i sznurków przez siatki i sieci, wyklejając abstrakcyjne obrazy włóczką czy malując farbami paski materiału i układając z nich tęczę. Były również zajęcia teatralne, zabawy balonami i graliśmy na afrykańskich bębnach. Jak co roku ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe ze skakankami i na dmuchanym zamku. Z smakiem dzieci zajadały watę cukrową, popcorn i ciasteczka.

Dopisała nam piękna pogoda i dobre humory. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy po południu do domów.