Uroczystość 82 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego

Uroczystość 82 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego Posłuchaj tego wpisu

12 maja 2017 roku delegacja naszej szkoły pod opieką p. Beaty Pabisiak wzięła udział w uroczystości z okazji  82 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego, która odbyła się przy ul. Traugutta 18, przed pomnikiem Marszałka – na skwerze im. Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Piłsudski to jedna z najważniejszych postaci w militarnej historii Polski, dlatego ważne jest, aby przypominać osobę Marszałka, np. przy okazji rocznic i świąt narodowych – przekonywał współorganizator uroczystości Adam Przepałkowski, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin.

Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, przybyłe delegacje złożyły kwiaty, a my zapaliliśmy znicz pamięci.