Średniowieczna Łódź

Średniowieczna Łódź Posłuchaj tego wpisu

W piątek 2 czerwca uczniowie klasy III a przenieśli się w czasie. Cofnęli się aż o tysiąc lat i spotkali z dwiema mieszkankami słowiańskiej osady nad Nerem. Panie, ubrane w stroje średniowieczne, zaprezentowały dzieciom swoje suknie, obuwie, ozdoby, opowiedziały o życiu codziennym w osadzie, zwyczajach, wierzeniach. W trakcie trzygodzinnego spotkania trzecioklasiści zdobili swoje koszulki i torby stemplami inspirowanymi średniowiecznymi wzorami, lepili z gliny koraliki i medaliony, tworzyli w grupach portrety słowiańskiego bóstwa Welesa.

Największe emocje wzbudziła gra Wikingów „Kubb kubb”. Chłopcy z zainteresowaniem dopytywali się o możliwość udziału w wakacyjnym turnieju. Warto dodać, że warsztaty odbywały się w pięknym ogrodzie, a wszystkie wykonane prace można było zabrać do domu.