Wycieczka klas III na Kujawy

W dniach 30 i 31 maja 2017 roku klasy III a i III b były na wycieczce w Ciechocinku, Toruniu, Solcu Kujawskim i Kłóbce.

W Ciechocinku odwiedziły Park i Dom Zdrojowy oraz tężnie. W Toruniu nie tylko zwiedziły Stare Miasto, ale wysłuchały też legend o powstaniu nazwy miasta, o Krzywej Wieży oraz o powstaniu najsłynniejszych toruńskich pierników, czyli Katarzynek. Ponadto miały okazję same zrobić pierniki w Żywym Muzeum Piernika. Ciekawym doświadczeniem była też wizyta w Planetarium. Dzięki niej uczniowie utrwalili sobie wiadomości o ruchach Ziemi i ich konsekwencjach, o wędrówce Słońca na niebie w różnych porach roku i o gwiazdozbiorach.

Drugiego dnia dzieci bawiły się w Parku Rozrywki w Solcu Kujawskim. Miały też możliwość obejrzeć różne okazy dinozaurów w Juraparku.

Bardzo pracowicie spędziły czas w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym, czyli w skansenie w Kłóbce, gdzie oprócz zwiedzania starych chałup i zagród tłoczyły olej z lnu i własnoręcznie robiły masło, którym następnie zostały poczęstowane.

Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę o ziemi kujawskiej.