Muzyka od kuchni, czyli jak powstają hity

Muzyka od kuchni, czyli jak powstają hity Posłuchaj tego wpisu

W ostatni wtorek (17 października 2017 r.) odwiedziło nas rodzinne trio muzyków („3xP”). Zaprezentowali koncert pt. „Muzyka od kuchni, czyli jak powstają hity”. W ciekawy, zabawny i efektowny sposób wtajemniczyli nas w proces powstawania piosenek, od rytmu poczynając, przez prostą melodię, a na wykorzystaniu komputerów kończąc.

Podczas koncertu wszyscy słuchali, śmiali się i oczywiście klaskali w rytm granych przebojów. Muzycy zagrali fragmenty utworów filmowych tj. „James Bond”, czy znanych filmów animowanych: „Kraina lodu”, „Zwierzogród”,  „Kung Fu Panda”. Usłyszeliśmy również fragmenty utworów muzyki klasycznej Chopina oraz Beethovena i ich modyfikacje z wykorzystaniem różnych instrumentów i programów komputerowych.

Muzycy zaprezentowali nam urządzenia o ciekawych nazwach: looper, sampler oraz technikę „beatbox”, które służą do komponowania muzyki. Jednak, jak podkreślili nasi goście, powstanie hitu zawsze zaczyna się od jego twórcy, który utwór musi skomponować, a następnie zagrać. Do dzieła!