Ogólnopolski program edukacyjny #SuperKoderzy

Ogólnopolski program edukacyjny #SuperKoderzy Posłuchaj tego wpisu

Nasza szkoła, jako jedna z pięciu w Łodzi, została zakwalifikowana do udziału w Programie #SuperKoderzy, dzięki któremu nasi uczniowie mają szansę na nowoczesną naukę z wykorzystaniem programowania, robotyki i nowych technologii.

Na początkowych zajęciach, zainaugurowanych lekcją 18 września 2017 r., uczniowie poznawali podstawy języka i środowiska programowania Scratch. Rozpoczęli od pisania prostych skryptów, by w końcu zaimplementować w pełni funkcjonalne aplikacje.

Podczas długo wyczekiwanych przez uczniów zajęć, które odbyły się 21 października 2017 r., dzieci miały wreszcie okazję przystąpić do budowy robotów LOFI. Z wielkim zaangażowaniem łączyły kolejne fragmenty konstrukcji, podłączały elementy elektroniczne, by ostatecznie otrzymać w pełni kompletne roboty. Przed końcem zajęć nauczyciele, p. Anna Pietrzko i p. Kamila Kowalska, uruchomili programy demonstracyjne, które pozwoliły zweryfikować poprawne połączenie poszczególnych elementów, a tym samym prawidłowe funkcjonowanie skonstruowanych przez dzieci robotów.

Uczniowie z jeszcze większą niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć, na których będą mogli „ożywić” swoje konstrukcje poprzez samodzielne ich zaprogramowanie w Scratchu.