Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie Posłuchaj tego wpisu

5W (z ang.), czyli podstawowa zasada redagowania tekstów dziennikarskich.

  • KTO? (WHO?): Klasa VII B.
  • CO? (WHAT?): nietypowa lekcja wychowawcza, prowadzona przez redaktora tygodnika „Angorka” – p. Mateusza Koprowskiego. W czasie warsztatów dziennikarskich dowiedzieliśmy się na czym polega praca w gazecie.
  • GDZIE? (WHERE?): Oczywiście, w Szkole Podstawowej nr 101.
  • KIEDY? (WHEN?): 11 października.
  • DLACZEGO / PO CO? (WHY?): Poszerzanie horyzontów jest bardzo istotną kwestią dla młodego człowieka, warsztaty dziennikarskie umożliwiły sprawdzenie swoich umiejętności pisania krótkich tekstów informacyjnych. Redaktor oceniał i dawał dobre rady na przyszłość.

Wszystkim bardzo się podobało, dlatego następne spotkanie odbędzie się w redakcji.

Nasze warsztaty zostały opisane w tygodniku „Angorka” – zobaczcie sami 😀