Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Posłuchaj tego wpisu

4 października 2017 r. przeprowadzone zostały wybory do Rady  Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone one były kolorową i rzetelną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele – 253 osoby (221 uczniów i 32 nauczycieli). W głosowaniu udział wzięło 210 osób, które wybierały swoich przedstawicieli spośród 11 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 3 były nieważne. Uczniowie klasy I z dużym zainteresowaniem obserwowali przebieg głosowania i poznawali zasady wyborów.

Komisja Wyborcza (w składzie: Sotowska Kinga IV A, Przybylska Maria VA, Nowak Bianka VII A, Jędrzejewska Zuzanna VII B, Piłatowski Mateusz VII C, Beata Dąbrowska-Pabisiak – opiekun SU, Małgorzata Szpaderska – opiekun SU) czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, sprawdzała na podstawie legitymacji tożsamość zgłaszających się wyborców i wydawała im karty do głosowania. Po  zakończeniu głosowania Komisja dokonała przeliczenia głosów.

Do Rady Samorządu weszły następujące osoby:

  • Przewodniczący Rady: Michał Cygan – 91 głosów,
  • Wiceprzewodniczący Rady: Mateusz Baryła – 84 głosy,
  • Członkowie:
    1. Mikołaj Krakowiak – 60 głosów
    2. Gabriela Przybylska – 60 głosów
    3. Wiktoria Kuśmierek – 50 głosów.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji  wszystkich postulatów wyborczych!