Wycieczka do parku

17 października 2017 r. klasa I a korzystając z pięknej i słonecznej pogody wybrała się na zajęcia do Parku Julianowskiego.

Pierwsze zadanie polegało na tym, żeby podczas wędrówki przez park szukać elementów przyrody narysowanych na kartkach. Jeśli komuś udało się taki element odnaleźć, wykreślał go na karcie. Później rozmawialiśmy o tym, co i gdzie udało się zaobserwować lub usłyszeć. Dzieci zauważyły, że wiele więcej można zaobserwować, gdy się na tym skupimy, a do tego zmotywowało nas nasze zadanie.

Później w grupach zbieraliśmy różne jesienne dary przyrody i komponowaliśmy z nich obrazy. Pomysły i wykonanie były interesujące, ale współpraca w grupie sprawiała jeszcze dużo trudności.

Na zakończenie wszyscy stanęliśmy w kręgu, żeby pobawić się w „Niedźwiedzia i myszkę”. Dzieci bardzo szybko pojęły zasady zabawy. Wszyscy wczuwali się w swoje role, zmiany zachodziły szybko, co spowodowało, że dzieci świetnie się bawiły i było dużo radości i śmiechu.